Nu är det tredje dagen i rad som vi äter Halloweeninspirerande mat och detta var första måltiden. Halloweenpasta och köttfärssås som fylldes i paprikan, urgröpt som en pumpa givetvis ;) Enkelt och gott, barnen åt som galningar, tänk vad mycket det gör bara med en rolig form på pastan ;)
Jag kallas Milli och är även känd från tv programmet "Det Stora Tårtslaget" 2017. Jag har ett stort intresse av att baka och dekorera tårtor för speciella tillfällen. Ibland händer de att jag bakar andra godsaker också ;) Denna bloggen fylls på med massa bilder, allmänna tankar och funderingar, recept, steg för steg beskrivningar osv. Har även en FB sida med samma namn som bloggen!
Jag bor i ett rött hus strax utanför Arvika ihop med min underbara make och våra döttrar Meline (född 110701) & Nowelia (120903).
Vill du komma i kontakt med mig kan du antingen skriva en kommentar eller skicka ett mail till tartorochannat@hotmail.se
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar